Zamknij

Jest nowe nagranie pokazujące uwięzionych w jaskini [WIDEO]

Redakcja
04.07.2018 09:25
Tajlandia. Nowe zdjęcia uwięzionych w jaskini
fot. Royal Thai Navy Facebook Page/AP/East News

Tajlandzka marynarka opublikowała kolejne nagranie pokazujące uwięzionych w jaskini młodych piłkarzy i ich trenera. Opatuleni w koce termiczne i w wizualnie dobrym stanie zdrowia dziękują ratownikom. Nadal trwają bezskuteczne próby wydostania ich na powierzchnię.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na trwającym minutę wideo każdy z uwięzionych chłopców w wieku 11-16 lat przedstawia się, mówi o swoim stanie zdrowia oraz dziękuje za udzieloną im pomoc. Nastolatkom i ich 25-letniemu trenerowi dostarczono koce termiczne utrzymujące ciepło.

Zobacz także

Dotychczasowe próby wydostania uwięzionych utrudniają wąskie korytarze jaskini Tham Luang Nang Non na północy Tajlandii oraz trwająca w tym regionie pora deszczowa. – Wszystko, co mogę powiedzieć to, że wszyscy tutaj pracują bardzo ciężko – podkreślił Narongsak Osottanakorn, gubernator stanu Chiang Rai, cytowany przez CNN.

Wycieńczonym chłopcom i trenerowi przekazywane jest wysokokaloryczne pożywienie i lekarstwa. Ratownicy przygotowują się na scenariusz, w którym będą oni musieli spędzić w środku nawet kilka miesięcy.

Zobacz także

Uratowani po 9 dniach

„Przygotujemy przekazanie dodatkowej żywności na co najmniej cztery miesiące i będziemy uczyć wszystkich 13 nurkować, a jednocześnie dalej wypompowywać wodę” – przekazała w komunikacie tajlandzka armia.

Obfite opady monsunowe oraz pora deszczowa mają się zakończyć do października. Do tego czasu ratownicy starają się wykorzystać okna pogodowe do prób wydostania zaginionych.

12 zawodników klubu piłkarskiego w wieku 11-16 lat i ich 25-letni trener weszli w sobotę, 23 czerwca, do jaskini w prowincji Chiang Rai na północy Tajlandii. Zostali odcięci od świata przez ulewne deszcze.

Kompleks jaskiń ciągnie się tam przez kilka kilometrów, przejścia są wąskie, a w porze deszczowej często zalewa je woda. Ratownikom udało się trafić na ich ślad po 9 dniach od zaginięcia.

Zobacz także

RadioZET.pl/CNN/PAP/PTD