Zamknij

Tajna operacja w fabryce Azowstal w Mariupolu. W sieci pojawiło się nagranie

Katarzyna Witwicka
19.05.2022 21:04
Tajna operacja w fabryce Azowstal w Mariupolu. W sieci pojawiło się nagranie
fot. AP/Associated Press/East News

Przedstawiciele pułku Azow poinformowali, że nadal przebywają na terenie zakładów metalurgicznych Azowstal w Mariupolu. Trwa tam „pewna operacja”.

Mariupol odpiera rosyjskie ataki od ponad 80 dni. Znajdujący się tam zakład metalurgiczny Azowstal niemalże od początku wojny stanowił schronienie dla setek kobiet i dzieci. Miejsce to okrzyknięto ostatnim punktem ukraińskiego oporu. Atak wojsk Putina zmusił mieszkańców do ewakuacji.

Mariupol odpiera atak Putina. Pułk Azow o „pewnej operacji”

Zastępca dowódcy ukraińskiego pułku Azow kapitan Swiatosław Pałamar poinformował, że wraz z innymi dowódcami jest na terenie zakładów metalurgicznych Azowstal i że trwa "pewna operacja", której nie będzie nagłaśniał. Wiadomość tę podał portal Ukrainska Prawda.

Dziś jest 85. dzień wojny. Wraz z dowództwem jestem na terytorium zakładu Azowstal. Trwa pewna operacja, o której szczegółach nie będę informował. Dziękujemy całemu światu, dziękujemy Ukrainie za poparcie. Zobaczymy się

Swiatosław Pałamar.

Nagranie opublikowano w serwisie Telegram. Jak zaznaczył Anton Hereszczenko, wcześniej rosyjskie media miały informować, że pułk opuścił fabrykę.

Z Mariupola tylko w tym tygodniu ewakuowano ponad 260 żołnierzy, w tym ponad 50 ciężko rannych.

RadioZET.pl/PAP

WOJNA W UKRAINIE. RELACJA NA ŻYWO

C