Zamknij

Pierwszy kraj w Azji karze za jedzenie psów i kotów

Redakcja
12.04.2017 14:55
Pierwszy kraj w Azji karze za jedzenie psów i kotów
fot. Pexels

Tajwan - jako pierwszy kraj w Azji - zdecydował się swoim mieszkańcom zakazać konsumpcji mięsa psów i kotów. Za złamanie przepisów będą groziły surowe kary.

Władze Tajwanu zdecydowały się radykalnie znowelizować obowiązującą w kraju ustawę o ochronie zwierząt. Jeden z nowych przepisów wprowadza zakaz spożywania mięsa z psów i kotów.

Co grozi osobom, które złamią zakaz? Przewidziane są grzywny pieniężne – w wysokości od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najostrzejszą sankcją jest kara pozbawienia wolności – i to nawet do dwóch lat. Władze zapowiedziały także, że będą publikować zdjęcia osób, które złamały prawo.

Ustawę zdecydowano się zaostrzyć po kilku przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt, o których mówiły media na całym świecie. W zeszłym roku w internecie opublikowano film pokazujący tajwańskich marynarzy, którzy katują psa, potem go wieszają i następne wrzucają do morza.

Przypomnijmy, że już w 2001 roku wszedł tam w życie zakaz handlu mięsem psów i kotów. Teraz ustawodawcy powinni pójść jeszcze o krok dalej.

RadioZET.pl/SI