Zamknij

Pociąg wypadł z torów na Tajwanie. Kilkadziesiąt osób nie żyje, wielu rannych

02.04.2021 07:22
katastrofa kolejowa
fot. Xinhua/Xinhua News/East News

Katastrofa kolejowa we wschodniej części Tajwanu. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 48, a 117 osób jest rannych. W rozbitym pociągu nie ma już uwięzionych ludzi – podała tajwańska agencja prasowa CNA, powołując się na zarząd kolei.

Do katastrofy kolejowej doszło w pobliżu miasta Hualian - poinformowało tajwańskie ministerstwo transportu. Pociąg jadący do miasta Taidong na wschodnim wybrzeżu Tajwanu wypadł z torów w tunelu w Górach Tajwańskich. Według informacji władz w środku przebywało ponad 350 pasażerów. Wagon drugi i trzeci tylko wypadły z szyn, natomiast czwarty i piąty zostały zniszczone w wypadku. 

Po wypadku tajwańskie służby informowały o 36 ofiarach śmiertelnych. Do szpitali przewieziono 118 osób, przy czym jedna z nich zmarła, a siedem jest ciężko rannych – przekazała CNA. Obrażenia 32 osób określono jako średnie, a 78 osób jako lekkie. 

Katastrofa kolejowa na Tajwanie. Pociąg wypadł z torów

Wagony rozpędzonego pociągu uderzyły w ściany tunelu. Na zdjęciach z miejsca katastrofy widać roztrzaskane w wyniku uderzenia części pociągu i pasażerów zbierających torby i walizki. 

Według CNA przyczyną katastrofy było stoczenie się na pociąg źle zaparkowanej maszyny do robót ziemnych, która uderzając w niego, za południowym wyjazdem z tunelu, doprowadziła do uderzenia przez skład w ścianę tunelu.

Do wypadku doszło w czasie święta Qinming, podczas którego Tajwańczycy udają się na groby swoich bliskich. W tym okresie wielu Tajwańczyków podróżuje i odwiedza swoje rodziny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/CNN

C