Zamknij

Most zawalił się nad zatoką. Cysterna spadła na łodzie, trwa akcja ratunkowa

01.10.2019 16:05

Do ogromnej tragedii doszło we wtorek, we wschodniej części Tajwanu. Zerwał się most, zawieszony nad zatoką. Przejeżdżająca cysterna wpadła do morza, na pływające poniżej łodzie. Jak podają zagraniczne media, co najmniej kilka osób nie żyje ale dokładna liczba ofiar nie jest na razie znana.

Most zawalił się nad zatoką. Cysterna spadła na łodzie, trwa akcja ratunkowa
fot. PAP/EPA/RITCHIE B. TONGO

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak przekazują lokalne media, co najmniej 10 osób zostało rannych – w tym kilka jest w stanie krytycznym.

Zobacz także

Wstrząsające nagranie

W internecie opublikowano wstrząsające nagranie, na którym widać moment upadku mostu. W chwili gdy zawaliła się cała konstrukcja, przejeżdżająca ciężarówka była już praktycznie na końcu mostu. Niestety, spadła do morza, na pływające poniżej statki. Jak poinformował rzecznik Narodowej Agencji Pożarnej Su Hong-wei, cysterna roztrzaskała trzy łodzie.

Zobacz także

Jak przekazała minister spraw wewnętrznych Hsu Kuo-jung na konferencji prasowej, w trakcie upadku mostu znajdowało się na nim około 5 osób. Do tragedii doszło w niewielkiej wiosce rybackiej Nanfangao, na wybrzeżu Pacyfiku.

Zobacz także

Jak podaje stacja telewizyjna Formosa, obecnie trwa akcja ratunkowa. Służby ratownicze i załoga kutrów rybackich poszukują zaginionych.

W poniedziałek wieczorem tajfun Mitag uderzył w północną i północno-wschodnią część Tajwanu. Tego dnia z powodu silnego wiatru i ulewnego deszczu odwołano połączenia lotnicze i promowe.

 

RadioZET.pl/PAP/Youtube