Zamknij

Szydło i Merkel otworzą polskie stanowisko na targach w Hanowerze

Redakcja
24.04.2017 07:32
Beata Szydło i Angela Merkel
fot. PAP/EPA

Premier Beata Szydło i kanclerz Niemiec Angela Merkel w poniedziałek rano wspólnie otworzą polskie stoisko na targach przemysłowych w Hanowerze. Polski pawilon zajmuje ponad tysiąc m kw. Łącznie na targach obecnych jest około 200 polskich firm.

W Hanowerze obecni są także wicepremierzy: minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki oraz minister nauki Jarosław Gowin. Jak mówi PAP prezes zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula, szefowe polskiego i niemieckiego rządu w poniedziałek podczas otwarcia polskiego pawilonu przez ponad godzinę będą oglądały to, co do zaprezentowania mają polskie firmy.

Zobacz także

- To wielka szansa dla polskiego biznesu, to wielka szansa dla polskiej odradzającej się przedsiębiorczości, zwłaszcza tej zaawansowanej technologicznie, do zaprezentowania swoich osiągnięć na rynku międzynarodowym akurat w momencie, w którym światła reflektorów będą na nas zwrócone - podkreślił prezes Agencji.

Zobacz także

- Mam nadzieję, że obecność na targach przerodzi się w zastrzyk kapitałowy dla polskiej gospodarki i będzie dla polskich przedsiębiorców szansą na zbudowanie pewnych relacji i podpisanie lukratywnych kontraktów - zaznaczył. Na polskim stanowisku, które zajmuje około 1,2 tys. metrów kwadratowych, prezentuje się 10 polskich firm. Są to Solaris Bus & Coach, Ursus Bus, Transition Technologies, Saule Technologie, Ekoenergetyka Polska, DT Poland, Zortrax, Medcom, H. Cegielski, TMA Automation.

RadioZET/PAP/MAAL