Zamknij

Zmarł znany youtuber. "Jeśli to oglądacie, to znaczy, że nie żyję"

02.07.2022 10:52
Technoblade
fot. Technoblade/YouTube (screen)

Technoblade, jeden z najbardziej znanych youtuberów tworzących filmiki o grze Minecraft, nie żyje. 23-latek zmagał się z nowotworem. W sieci pojawiło się nagranie pożegnalne, w którym ostatnie słowa od twórcy odczytał jego ojciec. 

Alexander (jego imię ujawniono dopiero po śmierci), który w sieci był znany pod pseudonimem Technoblade, tworzył filmiki z grą Minecraft, gdzie świat rozgrywki stworzony jest z sześcianów. 23-latek zyskał dużą popularność przez humorystyczne komentarze wypowiadane podczas gry.

W piątek opublikował na swoim kanale na YouTube, który obserwuje ponad 12 mln użytkowników, film pod tytułem "Na razie, nerdy". Wystąpił w nim ojciec Alexandra. - Jeśli to oglądacie, to znaczy, że nie żyję - rozpoczyna się wideo.

Technoblade nie żyje. Youtuber chorował na raka

- Chcieliśmy to nagrać w jego salonie, ale czekaliśmy zbyt długo. Naszym kolejnym pomysłem było nakręcenie wideo z jego łóżka. Chciał zawczasu spisać wszystko, co chciałby powiedzieć. Myślę, że było mu ciężko się skupić - powiedział na wideo ojciec youtubera. Ostatecznie Technoblade napisał pożegnalną wiadomość i poprosił swojego ojca o odczytanie.

Jak podało BBC News, rok temu youtuber poinformował swoich fanów, że cierpi na nowotwór. W prawym ramieniu Alexandra został wykryty bolesny guz. Twórca wideo przeszedł ratującą kończynę operację oraz sesję chemioterapii.

Technoblade niechętnie dzielił się swoim życiem prywatnym w filmikach, które łącznie obejrzano po kilkadziesiąt milionów razy. Ukrywał się pod ikonką świnki z mieczem. - Gdybym miał dla siebie kolejne 100 żyć, za każdym razem wybierałbym wcielenie Technoblade'a. To były najszczęśliwsze lata mojego życia. Mam nadzieję, że podobała wam się moja twórczość i że rozbawiłem niektórych z was. Życzę wam, żebyście żyli długo i szczęśliwie. Technoblade, bez odbioru - można usłyszeć na pożegnalnym nagraniu.

RadioZET.pl/BBC/TVN24.pl

C