Zamknij

Kokaina ukryta w bananach. Transport miał trafić do więźniów

Redakcja
25.09.2018 15:19
Kokaina ukryta w bananach. Transport miał trafić do więźniów
fot. Facebook

Transport bananów dotarł do jednego z portów w Teksasie. Na miejscu okazało się jednak, że owoce są zbyt dojrzałe, aby transportować je dalej. Zdecydowano się zatem podarować je więźniom jednego z lokalnych zakładów karnych. Tuż przed przekroczeniem murów więzienia okazało się, że w paczkach ukryta została kokaina warta blisko 18 milionów dolarów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Odkrycia dokonali strażnicy więzienni, którzy pojawili się w porcie po odbiór obiecanego transportu bananów. Gdy rozpakowywali pudła z bananami, dostrzegli, że niektóre z nich wyraźnie różnią się rozmiarem od pozostałych. Zaniepokojeni tą sytuacją postanowili je otworzyć.

Zobacz także

Okazało się, że strażnicy mieli słuszne przeczucia. W pudłach z bananami ktoś ukrył kilkaset paczek z kokainą wysokiej jakości. Po badaniach stwierdzono, że jej czarnorynkowa wartość może sięgnąć blisko 18 milionów dolarów. Torebki z narkotykiem ukryte były pod owocami. Nie wiadomo jednak, kto stoi za całym przedsięwzięciem.

„Życie czasami podsuwa nam cytryny, czasami banany, a czasami coś, czego nigdy byśmy się nie spodziewali” – napisała na Facebooku policja w Teksasie.

RadioZET.pl/CNN/BM