Zamknij

Nastolatkowie śmiertelnie pobili pedofila, który zgwałcił ich 9-letnią siostrę

28.01.2022 13:30
nastolatkowie zabili pedofila
fot. Change.org

Ponad 230 tys. osób podpisało petycję o uwolnienie trzech nastolatków z Teksasu, którzy śmiertelnie pobili pedofila. Młodzi mężczyźni zostali oskarżeni o morderstwo oraz kwalifikowaną napaść. "Jeśli zostaną skazani za morderstwo, grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego" - napisano.

42-letni Gabriel Quintanilla zgwałcił swoją 9-letnią pasierbicę. Jak podaje Daily Mail, gdy o horrorze dowiedzieli się dwaj bracia dziewczynki - Christian i Alejandro Trevino, odnaleźli pedofila i pobili go na śmierć. We wszystkim pomagał im przyjaciel - Juan Melendez. Zwłoki Gabriela nastolatkowie porzucili na polu.

Kilka dni temu młodzi mężczyźni zostali aresztowani przez policję Departamentu w Pharr. Gdy informacja o zatrzymaniu nastolatków obiegła media, w sieci zorganizowana została specjalna akcja w ich obronie. Osoby, które podpisują internetową petycję, apelują o uwolnienie chłopców.

Nastolatkowie zabili pedofila, który zgwałcił ich siostrę

 - Prosimy stan Teksas o uwolnienie tych nastolatków, którzy prawdopodobnie inaczej spędzą resztę życia w więzieniu za ochronę swojej siostry. Troje nastolatków obecnie przebywa w areszcie, a kaucja każdego z nich została ustalona na ponad milion dolarów. Jeśli zostaną skazani za morderstwo, grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego - napisano w petycji.

zabili pedofila
fot.

Change.org

Jak dotąd dokument został podpisany przez ponad 230 tys. osób. Jego autorem jest Carlos Eduardo Espina, który podkreśla, że młodzi ludzie popełnili zbrodnię, aby chronić swoją siostrę przed pedofilem, który już ją skrzywdził.

Christian i Alejandro Trevino oraz Juan Melendez zostali oskarżeni o morderstwo oraz kwalifikowaną napaść. Usłyszeli także zarzut angażowania się w zorganizowaną działalność przestępczą.

Szef policji Pharr, Andy Harvey, ujawnił podczas konferencji prasowej, że w 2019 roku Quintanilla miał nakaz aresztowania za rzekome wykorzystywanie seksualne innego nieletniego. 9-latka miała zostać przez niego skrzywdzona w latach 2014-2016. - Był nieuchwytny, ukrywał się przed nami - powiedział Harvey.

RadioZET.pl/ Daily Mail/ Change.org

C