Zamknij

Kierowca wjechał w tłum widzów podczas wyścigu. Zginęły dzieci

24.10.2021 11:25
wypadek podczas wyścigu
fot. Twitter.com/jimlefko

Kierowca, który stracił panowanie nad pojazdem podczas sobotnich samochodowych wyścigów równoległych (drag racing) w Teksasie w USA, wbił się w tłum widzów. Zginęły dwie osoby, a co najmniej pięć zostało rannych - podała w niedzielę amerykańska prasa.

Wypadek wydarzył się podczas imprezy o nazwie "Airport Race Wars 2". Jak poinformowała telewizja ABC, powołując się na policję, do katastrofy doszło na lotnisku Kerrville-Kerr w teksańskim powiecie Kerr. Trasa wiodła pasem startowym, na którym kierowcy mogli rozwinąć duże prędkości.

Według policji w wypadku zginęło dwoje dzieci - 8- i 6-letni chłopiec. Funkcjonariusze przekazali, że cztery osoby zostały przetransportowane drogą powietrzną do szpitali w San Antonio. Co najmniej jedną poddano leczeniu w lokalnej placówce zdrowia.

Teksas. Śmiertelny wypadek podczas wyścigu. Kierowca wjechał w tłum widzów

"Kierowca stracił kontrolę nad samochodem […] rozbijając się o zaparkowane pojazdy i uderzając w widzów, którzy obserwowali wyścigi" - powiadomiła policja w Kerville, położonym blisko 100 km na północny zachód od San Antonio.

"Strona internetowa Kerrville Convention and Visitors Bureau promowała wydarzenie jako <<dzień pełen akcji, przyjazny rodzinie>>, w którym fani mogą oglądać <<najszybsze samochody wyścigowe, rywalizujące o nagrody łącznie w wysokości ponad 8000 dolarów>>" – podała ABC.

Wyścigi równoległe polegają na rywalizacji dwóch samochodów lub motocykli na prostym odcinku najczęściej długości ok. 402 lub 201 metrów.

RadioZET.pl/PAP - Andrzej Dobrowolski/ABC News