Zamknij

10 osób, w tym dwoje małych dzieci, zginęło w powodzi. 30 osób zaginionych

22.08.2021 10:00
powodzie w
fot. CBS 17/ Screen

Co najmniej 10 osób, w tym dwoje małych dzieci, zginęło w sobotę w wyniku powodzi w stanie Tennessee - powiedział dziennikarzom szeryf hrabstwa Humphreys Chris Davis. Jak dodał, ponad 30 osób jest zaginionych.

Powódź w Tennessee. Według Agencji Zarządzania Kryzysowego Tennessee (TEMA) w sobotę wieczorem czasu lokalnego 10 tys. osób w hrabstwach Hickman, Houston i Humphreys oraz części hrabstwa Dickson było pozbawionych dostaw prądu.

Powódź spowodowały trwające od piątku ulewne deszcze i burze. W McEwen w ciągu niecałego dnia spadły co najmniej 43 cm deszczu.

Powodzie w Tennessee. Co najmniej 10 ofiar śmiertelnych

Zdaniem oddziału Krajowych Służb Meteorologicznych (NWS) w Nashville suma opadów pobiła 24-godzinny rekord stanu z 1982 r. wynoszący 34,5 cm, ale dane będą jeszcze weryfikowane. Około 25-30 cm deszczu spadło w hrabstwach Dickson, Hickman, Houston i Humphreys.

TEMA ogłosiła stan wyjątkowy. Wcześniej nazwała sytuację "niebezpieczną i ewoluującą" oraz wezwała ludzi do unikania podróży do dotkniętych powodzią regionów.

Stanowa Gwardia Narodowa poinformowała, że wysłała na miejsce śmigłowiec Blackhawk. W akcjach ratowniczych wykorzystywane są również pojazdy taktyczne i humvee.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter