Zamknij

Terlecki w hełmie i z papierosem. „Kazali ubrać kamizelki”. Twitter już skomentował

Redakcja
06.03.2019 15:04
Terlecki
fot. Jacek Domiński/Reporter

Ryszard Terlecki udostępnił na Twitterze zdjęcie, na którym widać go z hełmem na głowie, kamizelką kuloodporną oraz papierosem w ustach. Wywołało ono komentarze – zarówno humorystyczne, jak i stricte merytoryczne. 

Wicemarszałek Sejmu i poseł PiS udał się w sprawach służbowych na Ukrainę, konkretnie do Słowiańska w obwodzie donieckim. Na swoim profilu na Twitterze opublikował zdjęcie, na którym ma na sobie hełm, a w ustach trzyma papierosa.

„Koło Słowiańska na linii rozgraniczenia między terenem kontrolowanym przez Ukrainę a obszarem okupowanym. Ukraińcy kazali ubrać kamizelki kuloodporne” – napisał. 

Wpis wicemarszałka zrobił furorę w sieci. Inni użytkownicy Twittera postanowili go skomentować. Jedni, jak dziennikarz „Rzeczpospolitej” Jacek Nizinkiewicz, dość pozytywnie („Trzeba mieć dystans do siebie”), inni, jak poseł PO Sławomir Nitras, nieco zgryźliwie („Przedstawiam Państwu. Oto osoba stojący na straży powagi Sejmu RP. Marszałek @RyszardTerlecki” – pisownia oryginalna):

Do statusu Terleckiego odniósł się także reporter Paweł Pieniążek, autor książek i wielu publikacji o tematyce wschodniej. Ale nie chodziło mu o samo zdjęcie. Dziennikarz wytknął bowiem politykowi nieścisłość merytoryczną. „Koło Słowiańska nie ma linii rozgraniczenia” – przypomniał, a w następnym poście dołączył tłumaczącą wszystko mapę rejonu. 

RadioZET.pl/Twitter/MP