Zamknij

Terroryści świętują. Lider Państwa Islamskiego zbiegł do Syrii

Redakcja
06.11.2017 19:09
Terroryści świętują. Lider Państwa Islamskiego zbiegł do Syrii
fot. Youtube

Wielka ucieczka zakończona sukcesem. Lider Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi zbiegł do Syrii. 3 listopada, jak podają irackie media, przekroczył granicę ukryty w żółtej taksówce i obecnie ma przebywać w mieście Abu Kamal.

Zagłosuj

Uważasz, że uda się kiedyś całkowicie pokonać tzw. Państwo Islamskie?

Liczba głosów:

Terroryści postanowili, że zaryzykują i pozwolą swojemu kalifowi przejechać granicę bez jakiejkolwiek obstawy. Al-Bagdadi uciekł z Iraku jadąc na fotelu pasażera nie rzucającej się w oczy starej taksówki.

Lider ISIS przekroczył granicę

Media irackie przypominają też, że wbrew wcześniejszym informacjom podawanym przez Rosję o zabiciu Bagdadiego, rzecznik Pentagonu Eric Pahon potwierdził w październiku, że USA pozytywnie zweryfikowały udostępnione we wrześniu nagranie dźwiękowe lidera IS.

Sukces terrorystów

Agencje prasowe donoszą o kolejnych porażkach ISIS na froncie walki. W mieście, gdzie miał ukryć się lider Państwa Islamskiego, doszło już do koncentracji 1000 bojowników. W poniedziałek libański Hezbollah oraz armia syryjska zbliżyły się na odległość 30 km od tego miasta dochodząc do granicy z Irakiem na południowy zachód od niego. Jednym z głównych założeń walk koalicji jest zlikwidowanie al-Bagdadiego i jego najbliższych ludzi.

Nieformalna stolica ISIS została już odbita:

Zobacz także

RadioZET.pl/Independent/PAP/strz