Zamknij

Terroryści we francuskich więzieniach mają dostęp do internetu. Szokujące wyniki śledztwa

Redakcja
08.04.2018 13:27
Więzień z telefonem
fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Francuska opinia społeczna jest zbulwersowana doniesieniami tamtejszych mediów. Skazani terroryści korzystają w swoich celach z internetu. Niektórzy z nich aktywnie prowadzą fanpage na Facebooku. Pracownicy Centralnego Biura Wywiadu znaleźli w więzieniach smartfony i pendrive’y.

We wrześniu 2017 r. jeden z terrorystów usiłował wysadzić w powietrze kilkupiętrową kamienicę w XVI-tej dzielnicy Paryża. Doszłoby do tragedii, gdyby nie jeden z mieszkańców, który poczuł zapach benzyny i zaalarmował swoich sąsiadów. Sprawca trafił za kraty.

Więźniowie z dostępem do internetu

Mimo tego, że islamista przebywał w więzieniu, śledczy zauważyli, że wciąż prowadzi swój fanpage na Facebooku. Śledczy wspólnie z pracownikami więzienia zorganizowali szereg nalotów na cele, po których stało się jasne – więźniowie korzystali regularnie z internetu, a smartfony zazwyczaj ukrywali w materacach.

Terroryści w sieci

Jak podają francuskie portale, tylko w 2017 roku strażnicy znaleźli i zarekwirowali ponad 40 tys. smartfonów. Wychodzi na to, że średnio, przez cały rok, każdego dnia, znajdowali wśród więźniów ponad 110 aparatów. Te – zdaniem śledczych – są przerzucane za mury więzienia m.in. za pomocą dronów.

Zobacz także

RadioZET.pl/lemonde.fr/interia.pl/strz