Zamknij

Terrorystka przez 4 lata pracowała w londyńskim urzędzie. Skandal na Wyspach

Redakcja
12.10.2017 17:06
Terrorystka przez 4 lata pracowała w londyńskim urzędzie. Skandal na Wyspach
fot. Telegraph (screen)

Skazana na 10-letnią odsiadkę w więzieniu za udział w zamachu terrorystka przez 4 lata pracowała w Radzie Miasta Southwark w Londynie. Rzecznik urzędu zarzeka się, że nie miała dostępu do poufnych informacji.

Zagłosuj

Czujesz się w Polsce bezpiecznie?

Liczba głosów:

Mulumebet Girma została skazana za pomoc szwagrowi, który próbował zdetonować bombę w metrze w Londynie. 33-letnie Etiopka przez kilka lat pracowała jako modelka. Jej koledzy z Rady Miasta Southwark – jak donosi dziennik „The Sun” – nie byli świadomi tego, kim jest zjawiskowa Etiopka.

Skandal na Wyspach

Tymczasem, jak wykazało śledztwo, kobieta pomagała terroryście w przygotowaniu zamachu. Gdy Girma wyszła z więzienia, znalazła pracę na państwowej posadzie w urzędzie. Gdy tylko prawda o jej przeszłości wyszła na jaw, została zwolniona. W mediach wybuchł skandal.

Recydywistka w urzędzie

Etiopka zaczęła pracę w urzędzie w 2013 r., krótko po opuszczeniu więzienia.

Rzecznik urzędu twierdzi, że nie zdarzyło się nic złego. – Girma nie miała dostępu do poufnych informacji, a na jej komputerze nie zostało znalezione nic podejrzanego – twierdził. Przyjęcie recydywistki do urzędu wywołało debatę na temat weryfikowania kandydatów na państwowe posady.

Zobacz także

RadioZET.pl/The Sun/Telegraph/strz