Zamknij

Pracownik Tesco popełnił samobójstwo. Został zwolniony po 17 latach pracy

12.08.2019 18:33
Tesco
fot. Shutterstock

49-letni pracownik Tesco, zatrudniony w supermarkecie przez 17 lat, popełnił samobójstwo. Mężcyzna został zwolniony za ściganie sklepowego złodzieja. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

49-letni Shaun Winstanley pracował jako asystent klienta w oddziale Tesco Express w Blackpool w Wielkiej Brytanii. Ojciec trojga dzieci był zatrudniony w brytyjskiej sieci supermarketów przez 17 lat. Mężczyzna był wzorowym pracownikiem, zdobył kilka nagród dla personelu. 

14 stycznia 2019 roku właściciel Tesco w Blackpool poinformował 49-latka o zwolnieniu. Shaun Winstanley usłyszał od przełożonego, że jego zwolnienie jest spowodowane „nieracjonalnym zachowaniem” polegającym na ściganiu złodzieja i narażeniu siebie oraz klientów na niebezpieczeństwo. 

Jak informują brytyjskie media, 49-latek odwołał się od decyzji Tesco, ale została ona odrzucona. Mężczyzna zwierzał się przyjacielowi, że ma myśli samobójcze po zwolnieniu i przegranej apelacji. Winstanley został znaleziony martwy przez znajomego w domu niedaleko Blackpool.

Jestem zła na Tesco. Dał im siedemnaście lat, a kiedy najbardziej ich potrzebował, zawiedli go. Po siedemnastu latach odesłali go bez nawet pożegnania

POWIEDZIAŁA CÓRKA 49-LATKA

Rzecznik Tesco w wydanym oświadczeniu wyraził smutek z powodu śmierci Winstanleya. - Dobrobyt i bezpieczeństwo naszych kolegów ma dla nas ogromne znaczenie - stwierdził. 

Zobacz także

Masz myśli samobójcze? Nie jesteś sam 

Nigdy nie opuszczaj osoby, która chce popełnić samobójstwo. Jeśli podejrzewasz, że bliska osoba może próbować targnąć się na swoje życie, nie zostawiaj jej samej. Usuń z jej otoczenia alkohol, leki, ostre obiekty, które mogłyby być użyte podczas próby samobójczej.

Zadzwoń na infolinię dla osób w kryzysie i szukaj pomocy u lekarza lub w poradni zdrowia psychicznego.

Gdzie osoby będące w kryzysie samobójczym mogą szukać pomocy?

  • Centrum Wsparcia: 800 70 2222
  • Telefon Zaufania dla Dorosłych: 116 123
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
  • www.liniawsparcia.pl
  • www.pokonackryzys.pl
  • Numer alarmowy: 112.

RadioZET.pl