Zamknij

Nerwowy finał spotkania premier Theresy May z mieszkańcami Londynu

Redakcja
16.06.2017 20:30
Nerwowy finał spotkania premier Theresy May z mieszkańcami Londynu
fot. PAP

Premier Wielkiej Brytanii spotkała się z mieszkańcami spalonego budynku w Londynie. Emocji było tak wiele, że szefowa rządu wracać musiała w eskorcie policjantów.

Premier Theresa May spotkała się z przywódcami lokalnych społeczności w pobliżu spalonego wieżowca Grenfell Tower. Szefowa brytyjskiego rządu zadeklarowała pomoc w wysokości 5 mln funtów, oraz to, że służby pomogą zapewnić poszkodowanym nowe mieszkania.

Tłum biegł za samochodem

Gdy May odeszła, tłum nie był zadowolony z obietnic premier i zrobiło się nieprzyjemnie. W pewnym momencie grupa ludzi zaczęła biec za samochodem, do którego wsiadła Theresa May. Jak podają brytyjskie media powodem tego było niezadowolenie z reakcji władz na pożar.

Kilka godzin wcześniej demonstranci wdarli się do siedziby władz londyńskiej dzielnicy Kensington and Chelsea. Doszło do przepychanek między służbami a protestującymi.

Oświadczenie Theresy May

"Pakiet pomocy, jaki dziś ogłaszam, ma jak najszybciej zapewnić ofiarom wsparcie, którego potrzebują, by zadbać o siebie i swoich bliskich. Będziemy monitorować, co jeszcze trzeba zrobić" – przekazała May w oświadczeniu wydanym przez jej biuro prasowe.

Naliczonych ofiar pożaru wieżowca w Londynie jak na razie jest 30, jednak policja twierdzi, że możemy spodziewać się kolejnych, bowiem stan wielu z rannych w szpitalach określany jest jako ciężki lub krytyczny.

Dramatyczna historia jednej z ofiar pożaru:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz