Zamknij

Ciało niemieckiego ministra znalezione w pobliżu torów. Popełnił samobójstwo

30.03.2020 16:30
Ciało niemieckiego ministra znalezione w pobliżu torów. Popełnił samobójstwo
fot. Spiegel.de

Minister finansów niemieckiego landu Hesja Thomas Schaefer popełnił samobójstwo - wynika ze wstępnych ustaleń śledczych. Szef regionalnego rządu Volker Bouffier wyraził przypuszczenie, że Schaefer odebrał sobie życie przez obawy o skutki obecnego kryzysu epidemicznego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ciało 54-letniego Schaefera zostało znalezione w sobotę w pobliżu torów kolejowych w miejscowości Hochheim niedaleko Frankfurtu nad Menem. Prokuratura skłania się do hipotezy o samobójstwie.

Schaefer, członek chadeckiej partii CDU, odpowiadał od 10 lat za finanse kraju związkowego Hesja, w którym położony jest Frankfurt - centrum finansowe Niemiec oraz siedziba Europejskiego Banku Centralnego i wielu niemieckich banków. Był żonaty i miał dwoje dzieci.

Zobacz także

Schaefer pracował "dzień i noc", aby pomóc przedsiębiorstwom i zatrudnionym przystosować się do skutków ekonomicznych pandemii koronawirusa - powiedział Bouffier w niedzielę.

Zobacz także

Według niego Schaefer martwił się, czy "uda się spełnić ogromne oczekiwania społeczeństwa, zwłaszcza dotyczące pomocy finansowej".

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, zalecenia. RAPORT

"Muszę założyć, że te obawy go przytłoczyły. Najwyraźniej nie umiał znaleźć wyjścia. Był w rozpaczy" - dodał.

Zobacz także

W Niemczech wykryto dotąd ponad 52,5 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, a 389 osób zmarło - wynika z najnowszych oficjalnych danych, podanych w niedzielę przez Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie.

RadioZET.pl/PAP