Zamknij

PAP: Timmermans 9 kwietnia w Polsce na rozmowach ws. praworządności

Redakcja
29.03.2018 21:01
Timmermans
fot. Archiwum RadioZET.pl

Polska Agencja Prasowa podaje, że wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans przyjedzie do Polski 9 kwietnia na rozmowy ws. praworządności. Zaproszony został przez szefa polskiego MSZ Jacka Czaputowicza.

Minister spraw zagranicznych Polski zaprosił wiceprzewodniczącego Timmermansa do złożenia 9 kwietnia wizyty w Polsce. Jej celem według ministra spraw zagranicznych jest ocena prowadzonego dotychczas dialogu rządu z Komisją Europejską w zakresie rządów prawa oraz ustalenie, w jaki sposób kontynuować ten proces w bezstronny, oparty na dowodach i współpracy sposób. Przewodniczący Timmermans przyjął zaproszenie – podaje źródło PAP w Brukseli.

Wizyta Timmermansa w Warszawie

Przyjazd Tmmermansa do Polski będzie kontynuacją dialogu pomiędzy Brukselą a Warszawą w sprawie sytuacji Trybunału Konstytucyjnego i sądów w Polsce. Wizyta w polskiej stolicy odbędzie się jeszcze zanim Sejm zajmie się projektami ustaw przedstawianych przez polityków PiS jako ustępstwa wobec Komisji.

Zobacz także

Timmermans w Polsce

Ostatni raz Timmermans był w Polsce w 2016 r., gdy również rozmawiał o Trybunale Konstytucyjnym. KE już wcześniej zapowiadała analizę poprawek do ustaw sądowych w Polsce.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz