Zamknij

Timmermans ma pomysł, jak powstrzymać migrację z Afryki

Redakcja
31.01.2018 20:58
Timmermans ma pomysł, jak powstrzymać migrację z Afryki
fot. Archiwum RadioZET.pl

Frans Timmermans zdradził, jaki ma pomysł na powstrzymanie migracji ludności z Afryki do Europy. – Migracja będzie wielokrotnie większym wyzwaniem dla Europy, jeżeli nie rozwiążemy problemu u źródła poprzez znaczące inwestycje w Afryce – powiedział w środę wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

Zdaniem Timmermansa budowa murów nie jest rozwiązaniem i kryzys migracyjny należałoby zwalczyć u źródła. – Potrzebujemy lepszej ochrony granic zewnętrznych, nie ma co do tego wątpliwości, ale jeżeli nic nie zrobimy z korzeniami, z tym, dlaczego ludzie opuszczają wiele państw afrykańskich, bo boją się, że umrą z głodu, jeżeli nie skupimy się na tych źródłach, to biorąc pod uwagę zmiany demograficzne (…), migracja będzie większym wyzwaniem dla Europy, wielokrotnie większym – oświadczył polityk.

Potrzebne międzynarodowe programy

Holender chciałby, aby udało się wspólnie uruchomić międzynarodowe programy. - Potrzebujemy przywództwa politycznego we wszystkich państwach członkowskich, bo inteligentne inwestycje w Afryce, to jest jedyny sposób, by uniknąć problemu migracji – ocenił.

Zagłosuj

Uważasz, że F.Timmermans ma w tej sprawie rację?

Liczba głosów:

Zdaniem wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej celem powinno być niedopuszczenie do sytuacji, w której mieszkańcy Afryki płyną przez morze do Europy. – Jeżeli ci ludzie są na morzu, to już przegraliśmy. Jeżeli oni są na morzu, to nie możemy im powiedzieć, żeby wyparowali, zniknęli, oni muszą gdzieś dopłynąć, chyba że zapomnimy o naszych podstawowych wartościach; mam nadzieję jednak, że w Europie tego nigdy nie zrobimy – komentował.

"100 milionów migrantów"

W czerwcu 2017 r. minister współpracy i rozwoju Niemiec Gerd Mueller przestrzegał, że w nadchodzących latach z Afryki do Europy może chcieć się przedostać nawet 100 milionów migrantów. Ma to być skutkiem zmian klimatu i złej sytuacji ekonomicznej.

RadioZET.pl/WP.pl/Wyborcza.pl/PAP/strz