Zamknij

Atak nożownika w pociągu w Tokio. "Zakrwawieni ludzie uciekali w panice"

06.08.2021 19:44
Atak nożownika w pociągu w Tokio. "Zakrwawieni ludzie uciekali w panice"
fot. Kyodo News /Associated Press /East News

Atak nożownika w pociągu w Tokio. Dziewięć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko. Policja zatrzymała podejrzanego, którym jest trzydziestokilkuletni mężczyzna.

Atak nożownika w pociągu w Tokio. Do ataku doszło ok. godz. 20.30 czasu lokalnego. Gdy pociąg miejskiej kolei przejeżdżał przez tokijską dzielnicę Setagaya, mężczyzna zaatakował pasażerów, raniąc dziewięć osób.

19-letni student uniwersytetu w stolicy Japonii, który był świadkiem wydarzenia, mówił później: "Wiele osób z zakrwawionymi ubraniami uciekało w panice".

Atak nożownika w Tokio. 9 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko

Poważnie ranna została 20-letni kobieta, która miała liczne rany kłute klatki piersiowej i pleców. Życiu pozostałych rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając w pociągu nóż i portfel. Został ujęty przez policję w sklepie spożywczym w sąsiedniej dzielnicy Suginami, a do zatrzymania przyczynił się właściciel sklepu, który na podstawie zdjęć publikowanych w mediach rozpoznał go wśród swoich klientów i zadzwonił po policję. W chwili zdarzenia w pociągu znajdowało się kilkuset pasażerów.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter