Zamknij

Tornado nad Bałtykiem w Kilonii. Wichura zepchnęła kilka osób do morza

29.09.2021 22:20

Na nabrzeżu w Kilonii tornado zepchnęło kilka osób do Bałtyku. Rzecznik lokalnej policji, cytowany przez portal dziennika ''Die Welt'', powiedział, że rannych zostało siedem osób spośród przebywających wtedy w rejonie nabrzeża. 

Tornado nad Bałtykiem
fot. Wetterwarnungen Norddeutschland/Unwetter-Freaks

Tornado uderzyło w środę w miasto Kilonia w północnych Niemczech nad Morzem Bałtyckim. Jak podaje ''Deutsche Welle'', ogromna wichura wyrządziła duże zniszczenia w portowej miejscowości. Z kolei niemiecki ''Der Spiegel'' pisze, że tornado wyrzuciło w powietrze kilka osób, które następnie wpadły do wody.

– Kilka osób przebywało na pomoście na nabrzeżu, aby zabezpieczyć łódź – przekazał rzecznik straży pożarnej w Kilonii. 

Niemcy. Tornado nad Bałtykiem w Kilonii

– Na podstawie zdjęć i nagrań z miejsca wydarzenia możemy założyć, że wyglądało to na tornado – powiedział agencji dpa Michael Bauditz z Niemieckiego Serwisu Pogodowego. – Zakotłowało się, silny podmuch postrącał ludzi do wody. Niektórzy ucierpieli, gdy zostali uderzeni przez porwane przez podmuch przedmioty – dodał. 

Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD) wydała w środę ostrzeżenia przed silnym wiatrem, dochodzącym w porywach do 110 km/h. Alert dla kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn i Hamburga obowiązuje do czwartkowego południa. Dodatkowo na weekend niemieccy synoptycy zapowiadają ulewne deszcze. 

RadioZET.pl/PAP/Deutsche Welle