Zamknij

Tornado w Europie. Uszkodzone domy i samochody, paraliż na ulicach [FOTO]

21.12.2019 18:49
Tornado Wielka Brytania
fot. Mediadrumimages/GregJohnson/Media Drum/East News, zdj. ilustracyjne

Pozrywane dachy, latające rzeczy, paraliż na ulicach. To obraz po tornado, które przeszło dziś nad brytyjskim Surrey. Mieszkańcy i podróżni z tego regionu są sparaliżowani – tuż przed świętami uszkodzonych zostało wiele domostw, a transport publiczny zmaga się z wielkimi opóźnieniami. "Czegoś podobnego w życiu nie widziałem" - relacjonował jeden z mieszkańców.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tornado w Wielkiej Brytanii.  Jak przewidują synoptycy, w ciągu najbliższych 24 godzin w Surrey spadnie tyle deszczu, co zwykle przez dwa tygodnie.

Zobacz także

Mieszkańcy Cherstey i Shepperton udostępnili w sieci filmy pokazujące skalę zjawiska. Poza szaleńczym wiatrem na Wyspach zmagają się z ulewnymi deszczami. Pogodowy kataklizm sparaliżował ruch i to w gorącym okresie podróży przed świętami Bożego Narodzenia.

Trąba powietrzna przeszła przez brytyjskie miasta około godz. 10.30 czasu lokalnego. Władze wydały w kraju ponad 260 alertów powodziowych na cały kraj. Nikt jednak nie spodziewał się trąby powietrznej, charakterystycznej dla USA, ale nie krajów Europy.

Zobacz także

Z kolei „The Sun” donosi, że uszkodzonych wskutek przejście tornado zostało co najmniej 20 domów i dziesięć samochodów.

- To było naprawdę przerażające. Czegoś takiego w życiu nie widziałem - powiedział "The Sun" jeden z mieszkańców.

RadioZET.pl/The Sun/Daily Mail/Twitter