Zamknij

Totalne czystki w ministerstwie finansów. 500 osób straciło pracę

Redakcja
28.12.2017 09:18
Totalne czystki w ministerstwie finansów. 500 osób straciło pracę

Totalne czystki w ministerstwie finansów zarządził prezydent Uzbekistanu Szawkat Mirzijojew. Na bruk poleciało 562 pracowników. Głowa państwa chce w ten sposób „wykorzenić nieefektywność” w resorcie i pozbyć się osób szargających reputację -  poinformował Reuters.

Zagłosuj

Uważasz, że w polskim resorcie finansów przydałby się podobny ruch?

Liczba głosów:

Według oficjalnych informacji, resort finansów zatrudnia około 3 tys. osób. W ubiegłym tygodniu ministerstwo znalazło się w ogniu krytyki ze strony prezydenta m.in. za "nieodpowiednio skonstruowany budżet państwowy, niepowodzenie w kwestii finansowania istotnych projektów w wielu prowincjach" i zawyżanie wyników gospodarczych.

Masowe zwolnienia

Jak twierdzi UzA, zwolnieni pracownicy byli zatrudnieni za czasów "poprzedniego ministra". Agencja Reutera zauważa, że może chodzić o Rustama Azimowa, byłego ministra finansów i wicepremiera, zdymisjonowanego przez prezydenta w czerwcu.

Reformy nowego prezydenta

Mirzijojew objął fotel prezydenta kraju w grudniu 2016 roku po śmierci Islama Karimowa, który twardą ręką rządził krajem od upadku ZSRR. Podczas pierwszego roku sprawowania urzędu Mirzijojew zrekonstruował rząd i zarządził wprowadzenie reform gospodarczych. W ubiegłym miesiącu Mirzijojew mianował na ministra finansów Dżamszida Kuczkarowa.

Zobacz także

RadioZET.pl/Bankier.pl/PAP/strz