Zamknij

Tragedia pierwszego dnia wakacji. Nie żyje 6-letni chłopiec

07.06.2022 22:50

Tragedia podczas wakacji na Majorce. Chłopiec z Belfastu trafił do szpitala po tym, jak wpadł do basenu. Dziecka nie udało się uratować.

Corey Aughey
fot. Archiwum rodzinne

Corey Aughey z północnego Belfastu spędzał wakacje w trzygwiazdkowym hotelu w kurorcie Sa Coma na Majorce. Do tragedii doszło w czwartek, pierwszego dnia pobytu rodziny w ośrodku. W pewnym momencie rodzice stracili syna z oczu. 6-letni chłopiec wpadł do basenu.

Wypadek na Majorce. Nie żyje 6-latek

Na miejsce wezwano ratowników, którzy udzielili dziecku pierwszej pomocy. Po 30 minutach reanimacji Corey Aughey został przewieziony do szpitala w krytycznym stanie. 6-latek przebywał na oddziale intensywnej terapii przez trzy dni. Zmarł w niedzielę.

„Byłeś najwspanialszą osobą na świecie, a teraz jesteś najwspanialszym zachodem słońca i najjaśniejszą gwiazdą na niebie” - napisała w mediach społecznościowych Darci Aughey, zdruzgotana siostra Coreya.

Po śmierci chłopca wszczęto śledztwo. Rzecznik policji w Palmie oświadczył, że funkcjonariusze ustalają szczegóły zdarzenia i na tym etapie nie komentują sprawy. Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że „wspiera rodzinę brytyjskiego dziecka, które zmarło w Hiszpanii i jest w kontakcie z lokalnymi władzami”. 

Corey należał do 45. Belfackiej Grupy Skautów. „Będzie wspominany jako kochający zabawę, zawsze uśmiechnięty i pełen entuzjazmu” - napisano w oświadczeniu organizacji. W sieci ufundowano zbiórkę na pokrycie kosztów transportu ciała z Hiszpanii do Belfastu i pogrzebu dziecka. 

RadioZET.pl/Daily Mail/metro.co.uk