Zamknij

Tragiczny finał wystąpienia na konferencji prasowej. Wszystko się nagrało [WIDEO]

10.08.2022 10:16

Tragedia podczas konferencji prasowej w Egipcie. Profesor ekonomii, prawnik i biznesmen z Arabii Saudyjskiej Muhammad al-Qahtani stracił przytomność podczas wystąpienia. Nie udało się go uratować. Wideo tragicznego momentu krąży po sieci.

tragedia podczas konferencji
fot. Twitter.com/AbdullahElshrif

8 sierpnia w Kairze saudyjski prawnik Muhammad al-Qahtani brał udział w konferencji arabsko-afrykańskiej. Podczas jego wystąpienia doszło do tragedii. Mężczyzna nagle osunął się na ziemię.

Egipt. Śmierć biznesmena na konferencji. Wideo krąży po sieci

Jak donosi portal arabi21.com, 46-letni Muhammad al-Qahtani był prezesem zarządu spółki Al-Salam Holding Company. Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, na którym widać tragiczny finał przemówienia mężczyzny.

Saudyjczyk chwilę przed śmiercią miał wychwalać prezydenta Egiptu Abd al-Fattah as-Sisiego i nazwać go "człowiekiem pokoju". Na nagraniu zarejestrowano, jak mężczyzna nagle osuwa się na ziemię.

"Muhammad Al-Qahtani zmarł wczoraj w domu straży granicznej na konferencji arabsko-afrykańskiej. To jest zdjęcie obok jego żony Aishy Al-Jabri" - napisał na Twitterze dziennikarz Abdullah Elshrif.

Na miejsce wezwano ratowników, niestety biznesmena nie udało się uratować. Na razie nie jest znana przyczyna śmierci 46-latka.

Al-Qahtani zostanie zapamiętany jako prawnik, profesor ekonomii, ale przede wszystkim założyciel saudyjskiej organizacji praw człowieka. W 2013 r. za swoją działalność został skazany na dziesięć lat więzienia i dziesięć lat zakazu podróżowania.

RadioZET.pl/euroweeklynews.com/arabi21.com