Zamknij

Tragedia podczas wycieczki szkolnej w Holandii. Nie żyje 12-letnia dziewczynka

02.09.2022 10:20

12-letnia dziewczynka zginęła na statku w porcie Harlingen w Holandii. Tragedia wydarzyła się podczas wycieczki szkolnej.

Karetka
fot. Shutterstock/Zdjęcie ilustracyjne

W środę statek czarterowy z turystami, który pływał na Morzu Wattowym niedaleko wyspy Terschelling u wybrzeży Holandii, zacumował w porcie Harlingen. Na pokładzie znajdowało się 15 osób, w większości byli to uczestnicy wycieczki szkolnej z Hagi. 

Około południa złamał się jeden z masztów i uderzył 12-latkę, która była na pokładzie. Holenderska policja poinformowała, że dziewczynka zmarła na miejscu z powodu odniesionych obrażeń.

Wypadek w Holandii. Nie żyje 12-latka

Pozostałym uczestnikom wycieczki nic się nie stało i niebawem wrócą do domów. Policja prowadzi dochodzenie, aby wyjaśnić przyczyny wypadku. 

Burmistrz Harlingen Ina Sjerps chce, aby temat bezpieczeństwa na łodziach został zbadany. - Te statki są piękne, a kapitanowie pracują z zaangażowaniem, ale to musi być bezpieczne. Chcemy się dowiedzieć, co się dzieje. Nie możemy potraktować tego jako kolejnego incydentu - stwierdziła.

Wypadki na statkach czarterowych zdarzały się już wcześniej. Jak przypomina holenderski portal AD, w sierpniu 2016 roku w Harlingen złamany maszt zabił trzech niemieckich turystów, którzy byli na pokładzie zabytkowego żaglowca Amicitia. Powodem była “rozległa zgnilizna drewna”. Holenderska Rada ds. Bezpieczeństwa (OVV) stwierdziła, że operatorom tej floty brakuje wiedzy i doświadczenia w zakresie bezpiecznej konserwacji statków. 

Trzy miesiące temu doszło do kolejnego wypadku. Mężczyzna zginął na statku Wilhelmina, którego macierzystym portem również jest Harlingen.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/AD.nl