Zamknij

Tragedia w drodze na szczyt. Zginęło 6 osób, poszukują 10 zaginionych

03.07.2022 17:58
Tragedia w drodze na szczyt. Zginęło 6 osób
fot. screen Meteo Bassano e Pedemontana del Grappa - Facebook

Sześć osób zginęło, a osiem zostało rannych w wyniku oderwania się fragmentu skalnego w masywie Marmolada we włoskich Dolomitach - podały w niedzielę włoskie media. Służby ratunkowe poszukują kolejnych dziesięciu osób.

Tragedia w Dolomitach, paśmie Alp Wschodnich, we Włoszech. Tamtejsze media donoszą o koszmarnej w skutkach śmierci wspinaczy na szlaku.

Czytamy, że zginęło sześć osób, a co najmniej dziesięć uznano za zaginione. Do wypadku doszło na drodze prowadzącej na szczyt Punta Rocca w masywie Marmolady.

Tragedia w drodze na szczyt. Zginęło 6 osób, poszukują kolejnych 10

Portal gazety "Corriere della Sera" donosi, że ciała ofiar wydobywano z masy lodu. Trwają poszukiwania zaginionych oraz weryfikacja tożsamości odnalezionych ofiar. W akcji uczestniczy co najmniej pięć 5 helikopterów ratunkowych, wspieranych ratownikami z psami.

Fragment lodowca, który runął na wspinaczy, miał bardzo duże rozmiary, stąd wysoki bilans ofiar wypadku. W miejscowości Canazei w prowincji Trydent uruchomiono sztab kryzysowy, który koordynuje akcję ratunkową. "Jedna z rannych osób jest w ciężkim stanie" - podała agencja Ansa. Jak zaznaczyła, w sobotę na położonym na wysokości ponad 3300 m n.p.m. szczycie Marmolady, zanotowano rekordowo wysoką temperaturę - 10 stopni Celsjusza

RadioZET.pl/PAP/Corriere.it

C