Oceń
Tragedia wydarzyła się w piątek wieczorem 15 lipca. Niemowlę było na tarasie pod opieką rodziców, gdy na dach budynku weszły małpy.
Dorośli próbowali przepędzić agresywne stado. Gdy to się nie udało, ojciec wziął na ręce syna i wraz z żoną zaczął uciekać w kierunku schodów. Niestety mężczyzna upuścił niemowlę. W mgnieniu oka jedna z małp znalazła się przy dziecku i porwała je i zrzuciła z dachu, zanim rodzice zdążyli zareagować. Ojciec i matka chłopca zbiegli na dół, by udzielić mu pierwszej pomocy, niestety obrażenia były zbyt poważne.
Indie. Małpy porwały dziecko we wsi Dunka i zrzuciły je z dachu
“Czteromiesięczny chłopiec zmarł w wyniku upadku po tym, jak jedna z małp zrzuciła go z dachu trzypiętrowego budynku” - potwierdziły lokalne władze. W sprawie wszczęto dochodzenie.
Stan Uttar Pradesh jest domem dla ogromnej populacji rezusów. Chociaż na ogół żyją we względnej harmonii z ludźmi mieszkającymi w okolicznych miastach i wsiach, istnieje wiele udokumentowanych przypadków ataków małp, w szczególności na dzieci.
RadioZET.pl/NDTV/Daily Mail
Oceń artykuł