Zamknij

Tragiczny finał fish pedicure. Kobieta straciła pięć palców

Redakcja
14.09.2018 13:39
Tragiczny finał fish pedicure. Kobieta straciła pięć palców
fot. MDWfeatures

29-latka z Australii musiała amputować wszystkie palce prawej stopy po tym, jak podczas wakacji wykonała zabieg fish pedicure. Okazało się, że kobieta doznała przy tym bardzo poważnej infekcji kości. Woda w zbiorniku, w którym pływały ryby, była skażona bakteriami.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Fish pedicure to zabieg upiększający polegający na zanurzeniu stóp w zbiorniku, w którym pływają małe rybki żywiące się martwym naskórkiem. Od lat zabieg ten cieszy się na całym świecie dużą popularnością.

Zobacz także

Dla 29-letniej Victorii fish pedicure zakończył się jednak tragicznie. Z popularnych usług kosmetycznych kobieta skorzystała podczas wakacji w Tajlandii.

– Kiedy wróciłam do domu z wakacji, miałam zawroty głowy i gorączkę. Myślałam jednak, że to zwykła infekcja związana ze zmianą klimatu. Kiedy jednak objawy nie ustępowały, poszłam do lekarza. Diagnoza była tragiczna. Okazało się, że mam poważną infekcję kości – wspomina.

Zobacz także

– Gdybym wiedziała, jak to się skończy, nigdy nie zdecydowałabym się na zabieg fish pedicure. Wszystko wyglądało profesjonalnie i czysto. Okazało się jednak, że woda w zbiorniku, w którym znajdowały się ryby, była skażona bakteriami. Ponieważ miałam jeszcze na skórze ranki po operacji, którą przeszłam wcześniej, dostały się one do mojego organizmu – przyznaje 29-latka.

Infekcja mogła zaatakować kolejne organy, dlatego amputacja pięciu palców okazała się nieunikniona. Kobieta publikuje teraz zdjęcia swojej stopy w mediach społecznościowych. – Chcę po pierwsze ostrzec innych przed wykonywaniem jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych bez sprawdzenia, czy w salonie są zachowane standardy higieniczne – tłumaczy.

RadioZET.pl/metro.co.uk/BM