Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragiczny finał fish pedicure. Kobieta straciła pięć palców

14.09.2018 13:39
xxx wiadomosci

29-latka z Australii musiała amputować wszystkie palce prawej stopy po tym, jak podczas wakacji wykonała zabieg fish pedicure. Okazało się, że kobieta doznała przy tym bardzo poważnej infekcji kości. Woda w zbiorniku, w którym pływały ryby, była skażona bakteriami.

Tragiczny finał fish pedicure. Kobieta straciła pięć palców fot. MDWfeatures

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Fish pedicure to zabieg upiększający polegający na zanurzeniu stóp w zbiorniku, w którym pływają małe rybki żywiące się martwym naskórkiem. Od lat zabieg ten cieszy się na całym świecie dużą popularnością.

Dla 29-letniej Victorii fish pedicure zakończył się jednak tragicznie. Z popularnych usług kosmetycznych kobieta skorzystała podczas wakacji w Tajlandii.

– Kiedy wróciłam do domu z wakacji, miałam zawroty głowy i gorączkę. Myślałam jednak, że to zwykła infekcja związana ze zmianą klimatu. Kiedy jednak objawy nie ustępowały, poszłam do lekarza. Diagnoza była tragiczna. Okazało się, że mam poważną infekcję kości – wspomina.

– Gdybym wiedziała, jak to się skończy, nigdy nie zdecydowałabym się na zabieg fish pedicure. Wszystko wyglądało profesjonalnie i czysto. Okazało się jednak, że woda w zbiorniku, w którym znajdowały się ryby, była skażona bakteriami. Ponieważ miałam jeszcze na skórze ranki po operacji, którą przeszłam wcześniej, dostały się one do mojego organizmu – przyznaje 29-latka.

Infekcja mogła zaatakować kolejne organy, dlatego amputacja pięciu palców okazała się nieunikniona. Kobieta publikuje teraz zdjęcia swojej stopy w mediach społecznościowych. – Chcę po pierwsze ostrzec innych przed wykonywaniem jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych bez sprawdzenia, czy w salonie są zachowane standardy higieniczne – tłumaczy.

RadioZET.pl/metro.co.uk/BM

Oceń