Zamknij

Tragiczny finał żołnierskiej imprezy. Cztery osoby nie żyją

Redakcja
15.02.2018 21:30
Tragiczny finał żołnierskiej imprezy. Cztery osoby nie żyją
fot. East News (zdj. ilustracyjne)

Tragiczny finał imprezy w koszarach nieopodal ukraińskiej wsi Szyrokyne nad Morzem Azowskim. W wyniku poalkoholowej awantury i strzelaniny zginęło czterech żołnierzy. Sprawcy próbowali zatrzeć ślady przy użyciu materiałów wybuchowych.

Zagłosuj

Byłeś/-aś kiedyś na Ukrainie?

Liczba głosów:

Żołnierze ukraińskiej armii stacjonujący w obwodzie donieckim nieopodal linii frontu z prorosyjskimi separatystami z Donieckiej Republiki Ludowej urządzili sobie suto zakrapianą zabawę w męskim gronie. W jej trakcie doszło do sprzeczki pomiędzy wojskowymi, która – jak wynika ze śledztwa – z czasem przerodziła się w strzelaninę.

Strzelanina w koszarach

Padł pomysł, aby ukryć ślady postrzałowe tak, aby wyglądało to na nieszczęśliwy wypadek. – Na ciałach ofiar odkryto rany postrzałowe, a w pomieszczeniu, w którym się znajdowały, znaleziono oznaki próby ukrycia przestępstwa poprzez podpalenie i podłożenie materiałów wybuchowych – informuje kijowska Prokuratura Generalna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

"Pozabojowe straty"

Uczestnicy imprezy trafili na przesłuchanie i nie jest wykluczone, że usłyszą poważne zarzuty. Jak podaje gazeta „Ukraińska Prawda”, tzw. pozabojowe straty (śmierć poza linią frontu – red.) ukraińskiej armii wyniosły ponad 2 tys. żołnierzy.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24/strz