Zamknij

Tragiczny pożar w senegalskim szpitalu. Zginęło 11 noworodków

26.05.2022 06:46
Szpital
fot. Shutterstock

Jedenaścioro noworodków zginęło w środę w pożarze oddziału neonatologii szpitala w mieście Tivaouane w zachodniej części Senegalu – poinformował prezydent tego kraju Macky Sall na Twitterze.

Według miejscowych władz przyczyną pożaru było zwarcie, a ogień bardzo szybko się rozprzestrzenił. Lokalne media podały, że szpital w mieście Tivaouane został niedawno oddany do użytku.

"Właśnie z bólem i konsternacją dowiedziałem się o śmierci 11 noworodków w pożarze, który miał miejsce na oddziale neonatologii publicznego szpitala w Tivaouane" – napisał prezydent Senegalu na Twitterze. Macky Sall złożył kondolencje rodzicom ofiar. "Wyrażam najgłębsze współczucie dla ich matek i ich rodzin" – dodał.

"Uratowano troje dzieci" - poinformował Burmistrz Tivaouane, miasta położonego około 120 km na wschód od stolicy kraju, Dakaru, poinformował, że z pożaru uratowano troje dzieci. Minister zdrowia Senegalu, który przebywa w Genewie na spotkaniu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zapowiedział, że skróci podróż i powróci natychmiast do kraju. 

RadioZET.pl/PAP

C