Zamknij

Tragiczny wypadek w Korei Północnej. Nie żyje 36 osób

Redakcja
24.04.2018 11:53
Autobus
fot. Twitter

Tragiczny wypadek w Korei Północnej. Autobus z chińskimi turystami przewrócił się w niedzielę 22 kwietnia na autostradzie i został dosłownie zmiażdżony. Zginęło 36 osób.

To pierwszy wypadek w historii tego kraju, w którym zginęło tak wiele osób zza granicy. Jak podaje portal NK NEWS, większość ofiar niedzielnego wypadku to turyści z Chin. Wstępne ustalenia mówią o tym, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Padał deszcz, a nawierzchnia nie była w najlepszym stanie.

Wypadek w Korei

Tragiczny wypadek miał miejsce przed zbliżającym się spotkaniem Kim Dzong Una z prezydentem Korei Południowej. — To wstrząsająca informacja nie tylko dla rodzin zmarłych, ale także dla branży turystycznej w KRLD — pisze Emil Truszkowski, autor bloga o Korei Północnej.

Autobus został zmiażdżony

Mieszkańcy Korei Północnej o zdarzeniu dowiedzieli się dopiero w poniedziałek. Prędzej o sprawie poinformowały chińskie stacje telewizyjne. — Kierowcy w KRLD są dobrze wyszkoleni i mają wieloletni staż pracy. Nigdy nie piją alkoholu przed jazdą i są wypoczęci — pisze Truszkowski.

Zobacz także

RadioZET.pl/pozdrozkrld.com/NK NEWS/strz