Zamknij

Troje niemowląt zmarło w szpitalu. Zakażono je bakteriami

09.11.2019 10:14
Śmierć noworodków
fot. Shutterstock

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, w szpitalu w Pensylwanii w USA zmarło troje niemowląt zakażonych bakteriami wodnymi. Sprzęt używany do odciągania i podawania mleka został zanieczyszczony bakteriami Pseudomonas. Rodzice jednego z noworodków, zapowiedzieli, że złożą pozew przeciwko szpitalowi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zakażone bakteriami mleko doprowadziło do zarażenia 8 noworodków. Troje z nich zmarło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Wszystkie zainfekowane dzieci były wcześniakami.

Zobacz także

Rzecznik szpitala Geisinger Medical Center w Danville w Pensylwanii poinformował, że sprzęt używany do odciągania i podawania mleka został zanieczyszczony bakteriami Pseudomonas.

Zobacz także

- W wielu przypadkach zachorowań układ odpornościowy jest w stanie sam zwalczyć bakterię bez żadnych objawów. W przypadku wcześniaków i osób starszych, infekcja może doprowadzić do poważnych chorób. Szpital podjął szeroko zakrojone działania, aby usunąć infekcję i upewnić się, że nie ma już więcej przypadków zachorowań - poinformował Matthew Van Stone.

Zobacz także

Rodzice jednego ze zmarłych noworodków, zapowiedzieli, że złożą do sądu pozew przeciwko szpitalowi, którego władze po wykryciu bakterii nie zdecydowały się na zamknięcie oddziału.

RadioZET.pl/ Daily Mail