Zamknij

Trump: Moja wypowiedź dotycząca Korei Płn. mogła być nie dość ostra

Redakcja
10.08.2017 22:32
Trump: Moja wypowiedź dotycząca Korei Płn. mogła być nie dość ostra
fot. East News

Prezydent USA w coraz mocniejszym tonie wypowiada się o północnokoreańskim reżimie. We wtorek zapowiadał "ogień i gniew, jakich świat nigdy nie widział". W czwartek dodał, że jego wypowiedź była i tak „nie dość ostra”, jak na obecną sytuację.

Światowe media obiegł wtorkowy (8 sierpnia) komentarz Donalda Trumpa, gdy zapowiadał „ogień i gniew, jakich świat nigdy nie widział”, a tymczasem dwa dni później głowa USA dodaje, że to i tak nie dość ostra reakcja na to, co się dzieje.

Gorąco na linii USA-KRLD

Trump ostrzegł, że jeśli Korea Północna "nie weźmie się w garść", popadnie w kłopoty, jakich kiedykolwiek doświadczyło niewiele krajów. Dodał, że USA "oczywiście" zawsze biorą pod uwagę negocjacje z Koreą Północną, ale że negocjacje z tym krajem kończyły się fiaskiem przez ostatnie 25 lat.

Trump nie przebiera w słowach

Prezydent USA zarzucił również swoim poprzednikom, że bezskutecznie walczyli z północnokoreańskim reżimem. Napięcia w ostatnich dniach pojawiły się po tym, jak Korea Północna zaczęła grozić, że zaatakuje Guam. Trump spytany w czwartek, czy USA rozważa „prewencyjne uderzenie militarne” powiedział, że jego administracja „nigdy nie wypowiada się w takich sprawach publicznie”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz