Zamknij

Trump: chcę aby każdy Amerykanin mógł być tak leczony jak ja

08.10.2020 02:23
Donald Trump
fot. PAP/EPA/KEN CEDENO / POOL

Prezydent Donald Trump oświadczył, że chce aby każdy Amerykanin miał dostęp do takiej eksperymentalnej terapii, jakiej on został poddany oraz aby leki, które otrzymał były darmowe.

W krótkim filmie wideo nagranym w Ogrodzie Różanym Białego Domu prezydent oświadczył: "Chcę aby każdy otrzymał takie samo leczenie jak wasz prezydent ponieważ czuję się wspaniale i tak jakby perfekcyjnie". Swoją diagnozę określił jako "ukryte błogosławieństwo".

Eksperymentalne leczenie

Podczas pobytu w szpitalu wojskowym W Bethesda, w stanie Maryland, Trump, u którego wcześniej wykryto koronawirusa, był leczony - jak to określono - w drodze wyjątku eksperymentalną mieszanką przeciwciał firmy Regeneron. Skuteczność tego leku w zwalczaniu wirusa nie została jednak udowodniona. Nie ma też na razie sposobów potwierdzenia czy lek wywołuje jakieś skutki i jakie. W nagraniu Trump, tak jak poprzednio, zdawał się pomniejszać niebezpieczeństwo Covid-19 obiecując chorym, że "szybko poczują się lepiej, tak jak ja".

Stan zdrowia Donalda Trumpa

Według lekarzy Białego Domu prezydent robi postępy w rekonwalescencji. Wciąż jednak brak jest dokładnych informacji o stanie jego zdrowia co powoduje niepewność kiedy będzie mógł powrócić do normalnej aktywności, w tym do kampanii wyborczej przed nieodległymi już wyborami. Z uwagi na zakażenie koronawirusem Trump, który ubiega się o reelekcję, nie uczestniczy w spotkaniach wyborczych. Zapowiada jednak na Twitterze, że niedługo powróci na kampanijny szlak.

RadioZET.pl/PAP