Zamknij

Trump odwołuje spotkanie z Putinem!

Redakcja
29.11.2018 17:52
Trump odwołuje spotkanie z Putinem!
fot. PAP/EPA

Prezydent USA Donald Trump odwołał spotkanie z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem na szczycie G20. Poinformował o tym na Twitterze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

To reakcja amerykańskiego prezydenta na niedzielne wydarzenia w Cieśninie Kerczeńskiej.

„W związku z tym, że okręty nie zostały zwrócone Ukrainie przez Rosję a marynarze nie zostali uwolnieni, zdecydowałem, że najlepiej dla wszystkich zainteresowanych stron będzie, gdy odwołam zaplanowane wcześniej spotkanie w Argentynie z Prezydentem Władimirem Putinem" - napisał na Twitterze amerykański szef państwa.

Trump zapowiedział chęć spotkania, gdy tylko sprawa zostanie rozwiązana.

Zobacz także

Rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow poinformował, że nie otrzymał jeszcze oficjalnego powiadomienia w tej sprawie.

- Jeśli informacja o odwołaniu przez Trumpa tego spotkania jest prawdą, to przywódca Rosji będzie miał kilka dodatkowych godzin na inne spotkania na marginesie szczytu - oświadczył Pieskow.

Incydent w Cieśninie Kerczeńskiej

W niedzielę rosyjskie siły ostrzelały okręty ukraińskie w Cieśninie Kerczeńskiej łączącej Morze Azowskie z Czarnym. Rosjanie zatrzymali jednostki i 24 ukraińskich marynarzy, którym Moskwa zarzuca nielegalne przekroczenie swojej granicy państwowej.

Zobacz także

Rosja twierdzi, że ukraińskie okręty wpłynęły na jej wody terytorialne, czyli 12-milowy pas wód przybrzeżnych. Ukraińska marynarka wojenna ocenia, że jednostki dokonały tzw. nieszkodliwego przepływu, czyli dozwolonej przez prawo szybkiej i nieprzerwanej żeglugi przez morze terytorialne.

RadioZET.pl/PAP/JŚ