Zamknij

Trump przekazał swoją pensję za pierwszy kwartał na Parki Narodowe. Nie chce dostawać pieniędzy

Redakcja
04.04.2017 07:32
Donald Trump
fot. PAP/EPA

W imieniu prezydenta Donalda Trumpa rzecznik prasowy Białego Domu Sean Spicer przekazał w poniedziałek na konferencji prasowej wynagrodzenie prezydenta za pierwszy kwartał br. na rzecz Parków Narodowych. Czek opiewał na kwotę 78 333 dolarów.

Trump wielokrotnie zapewniał, że po objęciu najwyższego urzędu w państwie nie będzie pobierać pensji, która przysługuje prezydentowi. Ponieważ niewypłacanie wynagrodzenia głowie państwa nie jest możliwe ze względu na obowiązujące przepisy, Trump postanowił przekazać jego całość na rzecz organizacji charytatywnych. Pensja prezydenta USA wynosi 400 tys. dolarów rocznie.

Zagłosuj

Czy uważasz, że Donald Trump będzie dobrym prezydentem USA?

Liczba głosów:

Czek odebrał szef resortu spraw wewnętrznych Ryan Zinke, który jest zwierzchnikiem Parków Narodowych. Zinke poinformował, że po konsultacji telefonicznej z prezydentem, przeznaczy całą kwotę na infrastrukturę i renowację 25 historycznych pól bitew. Renowacje pól bitewnych są niedofinansowane, a brakującą sumę na niezbędne prace ocenia się na 229 mln dolarów.

Zobacz także

Zinke dodał, iż aktualnym mottem prowadzonego przez niego departamentu są słowa prezydenta Teodora Rossevelta: „Dla dobra i przyjemności ogółu”. Parki Narodowe USA rozciągają się w 12 strefach czasowych i stanowią 20 proc. powierzchni terytorium kraju.

RadioZET.pl/PAP/maal