Zamknij

Trump przywraca ograniczenia w kontaktach z Kubą. Inicjatywy Obamy anulowane

Redakcja
16.06.2017 22:52
Trump przywraca ograniczenia w kontaktach z Kubą. Inicjatywy Obamy anulowane
fot. flickr

Donald Trump ogłosił „powrót do przeszłości” w kontaktach z Kubą. Inicjatywy pojednawcze podjęte za rządów Obamy zostały unieważnione w trybie natychmiastowym.

Prezydent Stanów Zjednoczonych nie patrzy na komunistyczny reżim na Kubie tak przychylnym okiem jak jego poprzednik – Nie będziemy już milczeć wobec komunistycznych prześladowań na Kubie. USA odtrąciły ciemięzców narodu kubańskiego. Dziś zostają odtrąceni oficjalnie. Wierzę, że koniec komunizmu to kwestia bardzo niedalekiej przyszłości – mówił Trump.

Koniec prokubańskiej polityki Obamy

W Małej Hawanie, czyli kubańskiej dzielnicy Miami na Florydzie Donald Trump oznajmił, że prokubańska polityka Baracka Obamy zostaje wstrzymana. – Czas tej niefortunnej umowy się skończył – mówił prezydent USA, dodając, że restrykcje wobec Hawany pozostaną w mocy do czasu, aż tamtejszy rząd uwolni więźniów politycznych, przestanie represjonować przeciwników i zacznie szanować wolność słowa.

 Zwrot o 180 stopni

Jak podaje PAP, decyzja Trumpa nie oznacza całkowitego wycofania się USA z postanowień podjętych w czasie odwilży na linii Hawana-Waszyngton, jednak jest wymierzona w ułatwienia w podróżowaniu i zbliżenie gospodarcze między obu państwami.

Plany wizyty D.Trumpa w Polsce:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz