Zamknij

Trump sprywatyzuje krajowy system kontroli ruchu lotniczego

Redakcja
05.06.2017 22:49
Trump sprywatyzuje krajowy system kontroli ruchu lotniczego
fot. PAP

Donald Trump zapowiedział na poniedziałkowej konferencji w Białym Domu, że Stany Zjednoczone sprywatyzują krajowy system kontroli ruchu lotniczego. - To będzie rewolucja w ruchu lotniczym - zapowiada prezydent USA.

Zdaniem prezydenta USA, zmiany które będą miały miejsce „wprowadzą amerykańskie podróże lotnicze do przyszłości”. Trump mówił, że obecne systemy i procedury należą do przestarzałych i nie były reformowane przez dziesiątki lat, pomimo że przez ten czas natężenie ruchu na lotniskach zwiększyło się wielokrotnie.

Przewoźnicy zadowoleni

Reforma nadzoru ruchu lotniczego, którą zapowiedział Trump cieszy się z uznaniem linii lotniczych. Zakłada ona wydzielenie Systemu Kontroli Lotów z Federalnej Administracji Lotnictwa. Ma to skrócić czas oczekiwania i zwiększyć wydajność lotnisk, dzięki czemu ruch lotniczy będzie odbywał się sprawniej, niż obecnie, a do tego obsługa systemu będzie tańsza.

Rewolucja w ruchu lotniczym

To będzie rewolucja w ruchu lotniczym – zapowiedział prezydent USA, dodając, że technologia, której używa się dziś, nie byłą modernizowana od ostatnich 50 lat. – Podczas gdy obecnie prawie każdy pasażer ma lokalizator GPS w kieszeni, nasza kontrola lotów opiera się na radarze oraz naziemnych systemach radiowych, które nie są już nawet produkowane – wyjaśniał.

Zobacz, jak wygląda najnowsza "Czarna lista" przewoźników. Tymi liniami nie wolno latać nad Europą:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz