Zamknij

Albania: Najsilniejsze trzęsienie ziemi od dekad. 14 osób nie żyje, 600 rannych

26.11.2019 13:30

Najsilniejsze od dziesięcioleci trzęsienie ziemi nawiedziło dziś o poranku Albanię. Na skutek wstrząsów zginęło co najmniej 14 osób, a około 600 odniosło rany.

Trzęsienie ziemi Albania
fot. AP/Associated Press/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Trzęsienie ziemi osiągnęło magnitudę 6,4 i było najsilniejszym od kilku dekad. We wstępnych komunikatach informowano o niewielkich zniszczeniach. Epicentrum wstrząsów znajdowało się ok. 30 km na północny zachód od stolicy kraju, Tirany, na głębokości 10 km.

Zobacz także

Silne wstrząsy wtórne były odczuwalne w stolicy kraju Tiranie.

Rośnie bilans ofiar trzęsienia ziemi. Zginęło co najmniej 14 osób [AKTUALIZACJA]

Po godz. 9 resort obrony Albanii informował o sześciu ofiarach. Jeden z mieszkańców w miejscowości Kurbin miał zabić się po wyskoczeniu przez okno. Zwłoki kolejnych dwóch ofiar wyciągnięto spod gruzów w miejscowości Thumane, ok. 30 km na północny zachód od stolicy kraju Tirany. Z kolei w Durres spod zawalonych budynków wyciągnięto trzy ofiary śmiertelne. W obu miastach odnotowano największe zniszczenia. 

Po południu agencje prasowe bilans ofiar wzrósł do 14. Liczę rannych oszacowano na 600 mieszkańców. Do tej pory udało się wydobyć z gruzów 28 żywych ludzi. 

Wciąż nie wiadomo, ile jeszcze osób może znajdować się pod gruzami. W miastach, które najbardziej ucierpiały, pracuje ponad 400 żołnierzy. Wciąż przeszukują zawalone budynki w poszukiwaniu ludzi. 

RadioZET.pl/Reuters/AFP/Twitter