Zamknij

Bardzo silne trzęsienie ziemi w Japonii. Wydano ostrzeżenia przed tsunami

20.03.2021 11:21
Trzęsienie ziemi w Japonii
fot. Telewizja NHK/ Screen

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 nawiedziło w sobotę japońską prefekturę Miyagi. Wydano ostrzeżenie o tsunami - podała agencje Kyodo.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 w Japonii. Według telewizji NHK metrowa fala tsunami dotarła już do wybrzeża prefektury w północnej Japonii.

Nie ma na razie doniesień o zniszczeniach bądź osobach poszkodowanych. Media informują, że stan elektrowni jądrowych jest pod kontrolą.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 w Japonii. Ostrzeżenie przed tsunami

Wstrząsy były odczuwalne w Tokio. Według amerykańskich służb geologicznych USGS epicentrum trzęsienia ziemi znalazło się 34 km na wschód od nadmorskiego miasta Ishinomaki; hipocentrum było na głębokości 60 km.

Informacja o trzęsieniu ziemi i tsunami pojawiła się niedługo po 10 rocznicy katastrofalnego trzęsienia ziemi o sile 9,0 w skali Richtera z 11 marca 2011 r., które wywołało zabójcze tsunami i awarię elektrowni w Fukushimie.

Japonia jest regularnie nawiedzana przez trzęsienia ziemi i ma surowe przepisy budowlane, których celem jest zapewnienie odporności budynków na silne wstrząsy.

RadioZET.pl/ AFP/ PAP/ Twitter

C