Zamknij

Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Aten. Ludzie w panice wybiegali z budynków

19.07.2019 16:55
Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Aten. Ludzie w panice wybiegali z budynków
fot. PAP/EPA

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3 nawiedziło w piątek Grecję. Jego epicentrum znajdowało się w odległości ok. 20 kilometrów od Aten - podało centrum sejsmologiczne EMSC. Wstrząsy wyczuwalne były w stolicy, gdzie ludzie w panice wybiegali z budynków.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W 40 minut po trzęsieniu nastąpił wstrząs wtórny o magnitudzie 4,4. Jego epicentrum również znajdowało się ok. 20 km na północny-zachód od greckiej stolicy.

Władze na razie nie mają informacji o ewentualnych ofiarach lub szkodach. Wstrząsy wywołały chwilowe przerwy w dostawie prądu wokół Aten. Straż pożarna z kolei odbierała zgłoszenia o ludziach, którzy utknęli w windach.

Trzęsienie ziemi w Grecji 

Według świadka cytowanego na stronie organizacji Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC) wstrząs, który nawiedził kraj po godzinie 14 czasu lokalnego (13 w Polsce), był "silny, ale na szczęście niezbyt długi".

Jak wyjaśnił w greckiej Star TV sejsmolog Manolis Skordilis, piątkowy wstrząs miał miejsce blisko powierzchni ziemi, przez co był bardzo silnie odczuwalny.

RadioZET.pl/PAP