Zamknij

Panika na ulicach, zniszczone budynki. Rośnie bilans ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku

Redakcja
19.09.2017 23:13
Panika na ulicach, zniszczone budynki. Rośnie bilans ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku
fot. Radio ZET

Co najmniej 49 osób zginęło w wyniku wtorkowego trzęsienia ziemi w Meksyku. Meksykańskie władze potwierdziły śmierć 42 osób w stanie Morelos, pięciu w stanie Meksyk oraz dwóch w Puebla.

Jak podały lokalne media, w stanie Puebla jest co najmniej pięć ofiar śmiertelnych. Informacji tej nie potwierdziły meksykańskie władze.

Zobacz także

Gubernator stanu Puebla Tony Galil poinformował na Twitterze, że w mieście Cholula zniszczone zostały budynki, w tym wieże kościołów.

Lokalne stacje telewizyjne pokazują zdjęcia, na których widać zniszczone budynki w mieście Meksyk oraz samochody przygniecione odłamkami gruzu. Swoją działalność zawiesiła meksykańska giełda. Zamknięte zostało również stołeczne lotnisko. Meksykańskie władze wezwały mieszkańców do stosowania się do zaleceń służb bezpieczeństwa i umożliwienia przeprowadzania akcji ratowniczych.

Według amerykańskiej służby geologicznej (USGS) trzęsienie ziemi miało magnitudę 7,1, a jego epicentrum znajdowało się w stanie Puebla, 123 km na południowy wschód od miasta Meksyk.

19 września przypada 32 rocznica trzęsienia ziemi o magnitudzie 8,1, w którym zginęło według różnych szacunków od 5 do 40 tys. osób. Jego epicentrum znajdowało się na Ocenie Spokojnym, 350 km na południowy wschód od stolicy kraju.

RadioZET.pl/PAP/DG