Zamknij

Trzęsienie ziemi w Meksyku: ratownicy uratowali pieska. Był pod gruzami wiele dni [WIDEO]

Redakcja
26.09.2017 09:47
Trzęsienie ziemi w Meksyku: ratownicy uratowali pieska. Był pod gruzami wiele dni [WIDEO]
fot. PAP/EPA

"To cud" - mówią świadkowie. W Meksyku ratownicy wydobyli spod gruzów pieska, który był uwięziony pod zawalonymi budynkami przez kilka dni. Trwa liczenie strat po trzęsieniu ziemi. 

Meksyk walczy ze skutkami dotkliwego trzęsienia ziemi, w wyniku którego życie straciło ponad trzysta osób. Żywioł osiągnął magnitudę 7.1 i doszczętnie zdemolował stolicę kraju.

Ratownicy wciąż szukają żywych pod gruzami zawalonych budynków. W poniedziałek wydobyli ze zgliszcz pieska. Zwierzę było odcięte od świata przez sześć dni. Na szczęście jest w dobrym stanie. To daje służbom nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone i podobny cud wydarzy się w przypadku poszukiwanych osób. Obecnie za zaginione uważa się jeszcze 43 osoby. 

Akcja ratunkowa psa spotkała się z wielkim aplauzem świadków. Nie kryli radości widząc, że zwierzę ma się nieźle i przede wszystkim żyje. 

Pieski nie tylko są wśród ocalałych. Biorą także udział w akcji ratunkowej. Bohaterką Meksyku jest labradorka Frida. Do tej pory znalazła ponad 50 osób. Wielu ludzi zawdzięcza jej życie.

RadioZET.pl/The Independent/KM