Zamknij

Silne trzęsienie ziemi w Turcji. ''Dachy się zawaliły, ściany mają pęknięcia''

08.08.2019 17:43
Turcja
fot. Twitter.com

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,0 nawiedziło w czwartek po południu zachodnią część Turcji. Agencja AP informuje o zniszczonych budynkach i co najmniej 23 osobach rannych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Epicentrum trzęsienia znajdowało się w okolicach miasta Bozkurt, w prowincji Denizli. Miejscowe służby poinformowały o kilku zniszczonych budynkach i uszkodzeniach innych konstrukcji. Do szpitala trafiły 23 osoby, na razie nie ma informacji o stanie ich zdrowia.

Trzęsienie trwało 15 lub 20 sekund. Kilka domów zostało zniszczonych, dachy się zawaliły, ściany mają głębokie pęknięcia. Dzięki Bogu nikt nie zginął ani nie doznał poważnych obrażeń 

burmistrz Bozkurt Birsen Celik

Dodała, że władze miasta zaapelowały, aby ludzie powstrzymali się od powrotów do zniszczonych budynków.

W wyniku wstrząsów uszkodzonych zostało także kilka domów w pobliskim mieście Tutluca, ale według jego burmistrza nikt tam nie doznał obrażeń. W pobliskiej wiosce Agdan zawalił się minaret tamtejszego meczetu, a w Denizli przerwana została ceremonia ślubna.

Trzęsienie było odczuwalne w sąsiednich prowincjach Antalya, Mugla, Isparta i Burdur, gdzie wielu ludzi również wpadło w panikę i wybiegło z domów na ulice. Według tureckich służb sejsmologicznych po wstrząsie głównym nastąpiło około 20 wstrząsów wtórnych.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP