Zamknij

Rolnicy stworzyli Tindera dla krów. ''Telefon wydaje odgłos muczenia''

Redakcja
11.02.2019 18:07
Rolnicy stworzyli Tindera dla krów. ''Telefon wydaje odgłos muczenia''
fot. Pixabay

Podobna do Tindera aplikacja do rozpłodu krów Tudder pozwala na znalezienie "ryczącej miłości" w najbliższej okolicy. Hodowcy mogą dobierać bydło w pary, przesuwając palcem po ekranie telefonu wydającego odgłos muczenia - podała w poniedziałek agencja Bloomberga.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rolniczy start-up Hectare z Wielkiej Brytanii zaprezentował Tuddera jako ułatwienie dla hodowców, którzy mogą przeglądać zdjęcia krów lub byków do rozpłodu wraz z często żartobliwym opisem np. "fajny, duży, silny sort - robi fajne krowy mamki" lub "cichy, wyrośnięty, młody byk gotowy do pracy". Aplikacja zapewnia też bardziej przydatne informacje, m.in. o wieku rogacizny, jej charakterze i przebytych chorobach, a także o lokalizacji farmy i danych kontaktowych właścicieli.

Identycznie jak w przypadku Tindera fotografie w Tudderze przesuwane są w lewo, by odrzucić propozycję, lub w prawo, by wyrazić zainteresowanie. W drugim przypadku ze smartfona wydobędzie się odgłos muczenia, a program skieruje nas na platformę zakupu bydła zarządzaną przez start-up. Wśród opcji wyszukiwania zaznaczyć można preferencje np. zwierząt organicznych lub z rodowodem, bądź też wykluczyć obszary, w których wykryto epidemię gruźlicy.

Opis aplikacji na platformie Apple App Store obiecuje użytkownikom "pomoc w łączeniu zwierząt hodowlanych z Wielkiej Brytanii w pary w ich dążeniu do ryczącej miłości". Firma Hectare zaznaczyła dodatkowo, że jej celem jest "wiązanie potulnych zwierząt gospodarskich z ich bratnimi duszami".

Tinder dla krów i byków 

Firma Hectare uzyskała wsparcie na ponad 3 mln funtów, a wśród wymienionych na oficjalnej stronie inwestorów figurują rząd brytyjski, przedsiębiorca Richard Koch i tenisista Andy Murray. W wypowiedzi dla Bloomberga szef Hectare Doug Bairner zaznaczył, że z platformy sprzedażowej firmy dla bydła (SellMyLivestock) i zboża (Graindex) korzysta obecnie ok. jedna trzecia wszystkich gospodarstw rolnych w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także

Bloomberg pozytywnie ocenia pomysł twórców aplikacji. Sprzedawanie i łączenie zwierząt hodowlanych w pary przy użyciu mediów społecznościowych może znacznie przyśpieszyć proces, który nierzadko wymaga długich podróży w celu rozmnożenia trzody - wskazała agencja. 

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsze testy Facebook Dating. Czy to nowy Tinder? 

RadioZET.pl/PAP/DG