Zamknij

Z morza wyłowiono zwłoki 38 imigrantów. 68 osób uratowano

Redakcja
03.06.2018 17:51
Z morza wyłowiono zwłoki 38 imigrantów. 68 osób uratowano
fot. Twitter screen

Co najmniej 38 imigrantów zginęło, a 68 zostało uratowanych, gdy ich łódź zatonęła na Morzu Śródziemnym u południowych wybrzeży Tunezji – poinformowało w niedzielę tunezyjskie ministerstwo obrony. Rozbitków uratowała straż przybrzeżna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W nocy z soboty na niedzielę dostrzeżono łódź z imigrantami w momencie, gdy była bliska zatonięcia na wysokości wybrzeża wilajetu (jednostka administracyjna) Safakis – powiadomił wcześniej resort spraw wewnętrznych Tunezji.

Reuters cytuje lokalne władze, które poinformowały, że na łodzi byli imigranci z Tunezji i obywatele innych państw. Agencja przypomina, że Tunezyjczycy i w ogóle Afrykańczycy często ruszają w prowizorycznych łodziach z Tunezji na Sycylię.

Zobacz także

Według marcowego raportu Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) drogą morską do Europy w pierwszych 11 tygodniach 2018 roku przybyło niemal 13 tysięcy imigrantów i uchodźców, z czego ok. 47 proc. przybyło do Włoch, a reszta – głównie do Grecji (30 proc.) i Hiszpanii (22 proc.) oraz na Cypr (poniżej 1 proc.). Śmierć w trakcie podróży poniosło w tym okresie 495 osób.

RadioZET.pl/PAP/DG