Zamknij

Zatonęła łódź z imigrantami. Kilkadziesiąt osób zaginionych

04.07.2019 22:09
Zatonęła łódź z imigrantami. Kilkadziesiąt osób zaginionych
fot. AFP/EAST NEWS

Łódź z 86 migrantami na pokładzie, która wyruszyła z Libii, zatonęła w środę wieczorem u wybrzeży Tunezji. 82 osoby są uznane za zaginione - poinformowała w czwartek Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło nieopodal miasta Dżardżis.

Uratowano 4 osoby

Zobacz także

Jak wyjaśniła szefowa IOM na Tunezję Lorena Lando, tunezyjskim rybakom, którzy podpłynęli ratować jednostkę tonącą w Morzu Śródziemnym, udało się wyciągnąć z wody czterech mężczyzn. Nie znaleźli jednak żadnego z pozostałych 82 pasażerów.

Jeden z uratowanych imigrantów, mężczyzna pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej, zmarł w nocy. Trzech pozostałych ocalałych przebywa w szpitalu.

Zobacz także

Według danych IOM w sumie od początku tego roku w Morzu Śródziemnym utonęło 597 migrantów usiłujących dotrzeć do Europy. Ponad połowa z nich zginęła, płynąc tzw. szlakiem centralnym, z wybrzeży libijskich.

Zobacz także

Zdaniem tej międzynarodowej organizacji w sumie od stycznia do czerwca nielegalnie dotrzeć do Europy przez Morze Śródziemne udało się ponad 27,8 tys. migrantów, co jest liczbą o 35 proc. mniejszą niż w tym samym okresie roku 2018.

 

RadioZET.pl/PAP