Zamknij

Turcja: Autokar z dziećmi uderzył w drzewo. Nie żyje 11 osób

Redakcja
20.01.2018 12:55
Turcja: Autokar z dziećmi uderzył w drzewo. Nie żyje 11 osób
fot. PAP/EPA

Jedenaście osób zginęło, a 46 zostało rannych w nocy z piątku na sobotę na północnym zachodzie Turcji w wyniku uderzenia autokaru w drzewa znajdujące się przy drodze. Jadący z Ankary autokar wiózł na narty rodziny z dziećmi.

Autokar zmierzał do miasta Bursa u północnego podnóża masywu Uludag. Do wypadku doszło w okolicy miasta Eskisehir.

Pasażerami były głównie rodziny z dziećmi jadące na ferie do położonego niedaleko Bursy ośrodka narciarskiego - poinformowała agencja prasowa Dogan. Nie wiadomo, czy wśród ofiar śmiertelnych są również dzieci.

net-epa06456476
fot. PAP/EPA

Na razie nie jest jasne, co spowodowało, że autobus zjechał na pobocze przy dobrych warunkach atmosferycznych i na pustej drodze. Jezdnia nie była ani mokra, ani zamarznięta - mówił gubernator prowincji Eskisehir, Ozdemir Cakacak, cytowany przez agencję Dogan. Dwaj kierowcy, którzy doznali lekkich obrażeń, zostali zatrzymani. W sprawie wypadku wszczęto dochodzenie.

Zobacz także

Turcja ma jedne z najtragiczniejszych statystyk, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach. Z oficjalnych danych wynika, że w 2016 roku doszło tam do ponad miliona wypadków, w których śmierć poniosło 7300 osób. 

RadioZET.pl/PAP/DG